Mesterképzés tájékoztató
A könyvtár- és információtudomány mesterképzési szakot a Könyvtár- és Információtudományi Intézet gondozza. A hallgatók elsajátíthatják a legkorszerűbb információszervezési eredmények elméleti és gyakorlati hátterét, hogy önálló gondolkodású információs szakemberként kamatoztathassák tehetségüket az információs- és tudástársadalom intézményeiben és az üzleti szférában.
Jelentkeznél mesterképzésünkre? Folytatnád most, vagy régebben befejezett BA képzésedet? Új területeket ismernél meg más területen szerzett diploma birtokában? Vagy csak fontolgatod a lehetőséget? Minden kötelezettség nélkül, bátran csatlakozz online tájékoztatónkhoz! Az ELTE BTK Mesterszakos tájékoztatói sorában 2024. január 24. 17.00 órakor Dr. Németh Katalin oktatási intézetigazgató-helyettes, egyetemi adjunktus vár minden érdeklődőt az alábbi linkre kattintva megnyíló Microsoft Teams chatben:
erre a linkre kattintva kapcsolódhatsz be a beszélgetésbe!
Az ELTE Könyvtár- és információtudomány mesterszakja neked való, ha szeretnéd magas szinten megismerni és a magabiztos gyakorlati használhatóság követelményeinek megfelelően érteni a könyvtár- és információtudomány helyét korunk információs társadalmában, kapcsolódási pontjait a kulturális, oktatási, kutatási és fejlesztési területeken. Képzésünkön megismerheted interdiszciplináris tudományterületünk huszonegyedik századi kihívásait a fenntarthatóságtól a közösségi térként megújulás trendjein át a digitalizált tudás és a legújabb infokommunikációs technológiák felhasználásáig.
Mesterképzésünk elvégezhető nappali és levelező tagozaton, állami ösztöndíjjal támogatott és önköltséges formában is.
Most végző BA hallgatóként négy olyan félév állhat rendelkezésedre, amelyben kitágíthatod szakmai kapcsolatrendszeredet az elhelyezkedés, illetve intézményi elköteleződés előtt.
Ha már korábban elhelyezkedtél, vagy ha régebben szerezted BA vagy főiskolai diplomádat, munka mellett, levelező tagozatunkon frissítheted és szélesítheted szakmai ismereteidet és tájékozódási stratégiáidat.
ERASMUS
Hallgatóink számára a mesterkézés során is ajánlott a változatlanul rendelkezésre álló külföldi tapasztalatszerzés lehetősége partneregyetemeinken.
https://lis.elte.hu/erasmus
Mesterképzés után doktori program?
Intézetünkben működik a hazai könyvtár- és információtudományi képzés legfelső szintjét jelentő, PhD-fokozatot adó Könyvtártudományi doktori program. A nálunk töltött két év során megismerheted doktoranduszainkat, első kézből értesülhetsz kutatásaikról, előadásaikról és nemzetközi publikációikról. Ha megszerzett tudásodat magad is doktori szintre emelnéd, örömmel támogatunk kutatási témád kiválasztásában és felkészülésedben a nemzetközileg elismert tudományos fokozat megszerzéséhez.
https://lis.elte.hu/phd
Mesterkézésünkön négy olyan félévet kínálunk Neked, amelyben meglévő általános tudásodat és az alapképzéssel megszerzett tájékozódó képességedet a leghatékonyabban felhasználhatod, hogy felépítsd saját, beállítottságodnak megfelelő szakmai specializálódásodat, kialakítsd önálló kutatási területeidet.
Mindezt egy olyan közegben,
- amely barátságos és ismerős az egyetemi alapképzés éveiből
- ahol mindenkit az foglalkoztatja, ami Téged is évek óta érdekel,
- ahol kollégaként bátran fordulhatsz a közös tudományterület doktoraihoz, doktoranduszaihoz és a vendégelőadóként meghívott, vezető szakemberekhez,
- hiszen mindannyian azért vannak itt, azért vesznek részt a képzésben, hogy a Te szakmai pályakezdésedet, illetve ismereteid bővítését, akár doktori felvételire történő felkészülésed támogassák.
Képzésünkről további információk és részletek:
https://btk.elte.hu/mesterszakok/konyvtartudomany