A Fülöp Géza Könyvtártudományi Tudományos Diákkör intézeti fordulója
2026. május 07-én rendeztük meg a Fülöp Géza Könyvtártudományi Tudományos Diákkör intézeti fordulóját. A zsűri tagjai Kiszl Péter, Bibor Máté, Németh Katalin és Senkei-Kis Zoltán oktatók, valamint Herczegh Izabella hallgató voltak. Az ülés első lépése annak, hogy a kutatásban elmélyülni kívánó hallgatók az Országos Tudományos Diákköri Konferencián mérethessék meg magukat. Mostani fordulónkon sorrendben a következő hat dolgozatot mutatták be:
1. Böckné Majoros Judit (BAL 3.évf.): Tradicionális könyvkötő a 21. században: Csányi Rudolf pályaképe. Témavezetője: Dr. Bibor Máté
2. Suller Ildikó (MAL 2.évf.): Régi, ritka könyvkötések a Tatabánya Megyei Jogú Város József Attila Könyvtár Muzeális gyűjteményében. Témavezetője: Dr. Bibor Máté
3. Pirosné Pető Tímea (MAL 2.évf.): A közösségi média hatása a 11-14 éves tanulók olvasási szokásaira. Témavezetője: Dr. Fodor János
4. Dirda Orsi (MAL 2.évf.): Az e-könyvek hatása az olvasók kulturális szokásaira .Témavezetője: Dr. Senkei-Kis Zoltán
5. Tóth László Levente (BA 3. évf.): Finn könyvtári útkeresés a 2020-as években romló PISA-eredmények tükrében. Témavezetője: Dr. Boda Gáborné Dr. Köntös Nelli
6. Molnár Norbert Zoltán (BA 3.évf.): Hálózati közösségek kialakulása: a 4chan fórum példája. Témavezetője: Dr. Fodor János
A bírálók valamennyi dolgozat bemutatását javasolják a jövő tavasszal Egerben megrendezendő OTDK-n.
Gratulálunk a hallgatóknak és további sikeres munkát kívánunk!